דף הבית מאמרים ציוד מיגון אישי יכול למנוע תאונת עבודה

ציוד מיגון אישי יכול למנוע תאונת עבודה

ציוד מיגון אישי הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בתעשיות שונות בה העובדים עלולים להימצא ברמות סיכון שונות. ישנם חוקים ותקנות מאוד ברורים לגבי מי אחראי למתן הציודים השונים, באילו תעשיות וכמובן מה כולל הציוד. תקנות הבטיחות בעבודה הם מסמך מפורט ומדויק שנכתב על ידי משרד העבודה והרווחה וכל מעביד או עובד עצמאי מוכרח לעמוד בתקנות אלו.

כפפת הגנה
כפפת הגנה

ציוד מיגון אישי הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בתעשיות שונות בה העובדים עלולים להימצא ברמות סיכון שונות. ישנם חוקים ותקנות מאוד ברורים לגבי מי אחראי למתן הציודים השונים, באילו תעשיות וכמובן מה כולל הציוד. תקנות הבטיחות בעבודה הם מסמך מפורט ומדויק שנכתב על ידי משרד העבודה והרווחה וכל מעביד או עובד עצמאי מוכרח לעמוד בתקנות אלו. מסמך זה נכתב על מנת למנוע תאונות עבודה קלות וקשות וכמובן למנוע איבוד חיי אדם במהלך סוגים שונים של עבודות. ישנן תעשיות שהעבודה בהן שמה את עובדיה ברמת סיכון גבוהה כגון חשיפה לחומרים מסוכנים, נפילה מגובה רב, עבודה על מכשירים מסוכנים, עבודה בסביבת רעש גבוהה וכולי. בכל המצבים הללו העובדים מוכרחים ללבוש ציוד מיגון אישי על מנת להיות בטוחים במאת האחוזים. מעביד שאינו עומד בתקנות אלו בעצם אחראי להרעת תנאי העובד וכמובן בכך הוא עובר על החוק. ישנם המון סוגים שונים של ציוד כיוון שלכל ענף ותעשייה מייצרים את הציוד המתאים לה ולכן חשוב לעשות מעט סדר. בשורות הבאות אציג סוגים שונים של ציוד.

סוגים שונים

ציוד מיגון אישי מטרתו לייצר הגנה לכל חלק וחלק בגוף האדם. ציוד כזה מגן גם על המערכות הפנימיות של הגוף וגם על כל המעטפת החיצונית שלו. הנה כמה דוגמאות:

  • ציוד להגנת הראש: ישנן לא מעט תעשיות בהן הראש שלנו נמצא בסכנה. תעשיות אלו כוללות מחסנים הנמצאים בגובה, גיזום עצים, חיבור קרונות רכבת ועוד. בכל המקרים הללו העובד מחויב לחבוש קסדת מגן.
  • ציוד להגנת השמיעה: הכוונה היא לתהליך עבודה ברעש מזיק כגון התעסקות עם מכונות ומכשירים המייצרים רעש שיכול לפגוע בעור התוף. ציוד המיגון יכלול אטמי אוזניים, מגני אוזניים וגם קסדות אקוסטיות מיוחדות.
  • הגנת הפנים והעיניים: תעשיות אלו הן כל אלה שעוסקות בעבודות ריתוך, חיתוך, ייצור זכוכית, עבודה עם חומרים כימיים וביולוגיים, חשמל, קרינה ועוד רבות. הציוד יכלול משקפי מגן נגד סיכונים מכניים וכימיים, משקפי מגן נגד סיכוני קרינה, מסכות פנים וקסדות מגן עם או בלי קסדת מגן.
  • הגנת דרכי הנשימה: תעשיות אלו כוללות עבודה בסביבות המכילות גז, עשן, אבק או כל חומר אחר שעלול להיכנס לדרכי הנשימה ולפגוע בגוף. הציוד יכלול מסכות עם מסנן לטיהור אוויר, מערכות נשימה אישיות עם אספקת אוויר ממכל קבוע או ממקור חיצוני אחר, מערכות נשימה אישיות עם אספקת אוויר ממיכל מטלטל.

היכן רוכשים ציוד מיגון אישי

קודם כל יש לומר שאלה היו רק דוגמאות וישנם עוד המון סוגים שונים של ציוד ותקנות מדויקות לגבי כל תעשיה ותעשיה. שנית, הדבר הכי חשוב לגבי ציוד מיגון אישי הוא איכותו. אם הציוד אינו איכותי הוא לא יגן על העובד. ציוד מקצועי מומלץ לרכוש אצל חברה שזהו תחום ההתמחות שלה והיא מציעה למכירה סוגים רבים ושונים של ציוד מיגון. על תתפשרו על איכות הציוד בשום אופן, הוא יכול להציל חיים!