דף הבית מאמרים צביעה בהתזה מהי?

צביעה בהתזה מהי?

ציוד צביעה מתחלק להמון סוגים שונים. ישנן שיטות שונות לצביעה המתבצעות על ידי כלי עבודה שונים המתאימים לתעשיות וענפים כאלה ואחרים. צביעה בהתזה מיועדת גם עבור צביעה ידנית וגם עבור צביעה אוטומטית המיועדת לצביעה של אובייקטים גדולים והיא חוסכת זמן.

מיכל ריסוס לצבע
מיכל ריסוס לצבע

ציוד צביעה מתחלק להמון סוגים שונים. ישנן שיטות שונות לצביעה המתבצעות על ידי כלי עבודה שונים המתאימים לתעשיות וענפים כאלה ואחרים. צביעה בהתזה מיועדת גם עבור צביעה ידנית וגם עבור צביעה אוטומטית המיועדת לצביעה של אובייקטים גדולים והיא חוסכת זמן. השימושים השונים בטכניקה הזו יכולים להיות שימושיים עבור אומנים ומעצבים ובאותה מידה עבור ביצוע סימונים פנימיים וחיצוניים המשמשים את הציבור כמו סימון כבישים. ציוד צביעה מהסוג הזה פועל באמצעות לחץ של אוויר דחוס אותו מייצר מכשיר הקומפרסור. ישנם סוגים שונים של מרססים הפועלים בלחצים שונים המתאימים לצביעת כל אובייקט ואובייקט. כולנו מכירים את ספריי הצבע המשמש אמני רחוב ביצירת ציורי גראפיטי ברחבי ערים שונות. במקרה הזה לחץ האוויר לא נוצר על ידי מכשיר הקומפרסור אלא באמצעות גז שמשמש כחומר מניע בתוך מיכל הספריי. על ידי לחיצה על פיית הספריי, הגז משחרר את הצבע ומתיז אותו. צביעה באמצעות התזה היא שיטה מאוד נוחה ויעילה. היא אינה דורשת מאמץ רב ואינה לוקחת הרבה זמן כפי שלוקח תהליך צביעה באמצעות מברשת צבע.

איך צובעים לבד באמצעות מרסס צבע

קודם כל, חשוב להבין שהקבוצה הגדולה של ציוד צביעה בהתזה מכילה בתוכה המון סוגים שונים של כלים. חלק מהכלים האלו נקראים כלים פניאומטיים. כלים פניאומטיים באופן כללי הם אינם רק כלים עבור תהליכי צביעה אלא מיועדים עבור תעשיות שונות. כלים פניאומטים מתחברים כולם אל מכשיר הקומפרסור ופועלים באמצעות לחץ אוויר דחוס. בין כלים אלו נמצא מסורים, מברשות, מקדחות ועוד כלים רבים. מרססי צביעה פניאומטיים מתחברים גם הם לקומפרסור והעבודה איתם היא נוחה ופשוטה. איך צובעים:

  1. ראשית יש לוודא שהאובייקט אותו אתם רוצים לצבוע בין אם זה רהיט או כל דבר אחר, נקי לחלוטין. צביעה מבצעים על אובייקט נקי משאריות צבע קודמות ולכלוך.
  2. לאחר מכן מסמנים באמצעות סרטי הדבקה מיוחדים את החלק אותו תרצו לצבוע. כמובן שאם אתם מעוניינים לצבוע את האובייקט כולו, אין צורך בסרטי הדבקה.
  3. החזיקו את מרסס הצבע בזווית של 45 מעלות ובמרחק של מינימום 25 ס"מ מהאובייקט.
  4. התחילו להזיז את היד ימינה ושמאלה כאשר היד נעה בצורה המחקה את פרי הבננה, צביעה באופן הזה מוודאת שלא מפספסים אף חלק.
  5. המתינו עד שהאובייקט מתייבש לחלוטין, בצעו בקרה ואם יש צורך בצביעה חוזרת, חזרו על אותו תהליך בשנית והמתינו עד לייבוש מלא.

רכישת ציוד איכותי

אם ברצונכם לרכוש ציוד לעבודה פרטית או תעשייתית, פנו לחברה המציעה ציוד איכותי ומקצועי למכירה. אנשי הצוות יסבירו לכם אילו כלי עבודה הם המתאימים ביותר לצביעה של האובייקטים הספציפיים שאתם מעוניינים לצבוע. ישנם כל מיני סוגים של מרססי צבע הפועלים באופנים שונים לכן, כדאי להבין כיצד תוכלו להשיג את איכות הגימור הטובה ביותר וכמובן, כיצד תייצרו תהליך עבודה יעיל, זריז ונוח.