דף הבית מאמרים מעוניינים לחסוך ולשפץ רהיטים ישנים בעצמכם?

מעוניינים לחסוך ולשפץ רהיטים ישנים בעצמכם?

אם יש לכם בבית כמה רהיטים ישנים כמו כורסאות, כיסאות, שולחנות או כל רהיט אחר שאמור למצוא את דרכו החוצה, חכו רגע. אם בא לכם להתחדש ולא מתחשק לכם להשקיע כסף, תוכלו לחדש את הרהיטים שלכם בעצמיכם. אולי זה לא עלה בדעתכם אך בעזרת הציוד הנכון וכלי העבודה הנכונים תוכלו לחדש רהיט ישן ולקבל רהיט חדש שיקפיץ לכם את המראה של הבית ללא עלויות מיותרות.

לטשת עץ
לטשת עץ

אם יש לכם בבית כמה רהיטים ישנים כמו כורסאות, כיסאות, שולחנות או כל רהיט אחר שאמור למצוא את דרכו החוצה, חכו רגע. אם בא לכם להתחדש ולא מתחשק לכם להשקיע כסף, תוכלו לחדש את הרהיטים שלכם בעצמיכם. אולי זה לא עלה בדעתכם אך בעזרת הציוד הנכון וכלי העבודה הנכונים תוכלו לחדש רהיט ישן ולקבל רהיט חדש שיקפיץ לכם את המראה של הבית ללא עלויות מיותרות. גם אם אינכם אנשים יצירתיים ואינכם רואים את עצמכם מחדשים רהיטים, אולי אם תראו שזה לא כל כך מסובך והתוצאה שתתקבל תהיה יפה, אז תוכלו גם להנות על הדרך. לפני שתתחילו, תחשבו איזה רהיט הכי משמעותי עבורכם ואיזה סוג של רהיט יכול להוסיף לסלון או חדר השינה שלכם גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה פונקציונלית. אם הרהיט שבור ולא ניתן להדביק אותו כך שיהיה יציב, כנראה מהרהיט הזה תצטרכו להיפרד. נחפש רהיט ישן אך עדין במצב סביר שעם מעט ליטוש ומעט צבע יכול לקבל מראה חדש ומרענן.

מהיכן מתחילים

אז לאחר שבחרנו את הרהיט נבין מה אנחנו צריכים לעשות. האם הכיסא זקוק לשיוף וצביעה, האם הכורסה זקוקה לריפוד מחדש והאם השולחן זקוק לליטוש, צביעה ולכה. נשמע לכם מסובך? כלל וכלל לא. בעזרת כלי עבודה נכונים, תוכלו להתחיל בתהליך וגם לסיים אותו דיי בזריזות. נניח שיש לנו כיסא בודד שהתקלף וירד לו הצבע במהלך השנים, כל מה שנצטרך הוא נייר ליטוש וצבע לעץ. נייר הליטוש יעזור לכם להיפטר משאריות הצבע המקולפות ולאחר מכן צבעו את הכיסא. אם מתחשק לכם ליצור כיסא צבעוני עם דפוסים שונים, כל שעליכם לעשות הוא לקחת קרטון, לשרטט שבלונה שמוצאת בעיניכם, לחתוך את השבלונה בעזרת סכין יפנית ולהתחיל לשרטט את הדפוס על גבי הכיסא המחודש. רעיון נוסף הוא עבור כורסה ישנה שזקוקה לריפוד מחדש. אין צורך ללכת לרפד מקצועי. לכו לחנות הבדים הקרובה אליכם ובחרו בד שאתם אוהבים. הסירו בעדינות את הריפוד הבלוי מהספה ובדקו שאיננה שבורה או סדוקה. אם הכל תקין, תמדדו את הבד כך שיתאים לספה, הניחו את הבד ביסודיות על גבי הספה ובעזרת אקדח סיכות שדכו את הבד בעדינות והנה לכם ספה מחודשת עם בד שאתם בחרתם.

היכן רוכשים כלי עבודה נכונים

לפני שאתם הולכים לרכוש כלי עבודה שכמובן ישמשו אתכם למשך שנים רבות, הבינו ראשית אילו כלי עבודה אתם צריכים. הבינו אם אתם זקוקים למוצרי ליטוש, סכינים, ברגים, מסמרים, אקדחי סיכות או ספריי צבע. בדקו מהי הכמות לה אתם זקוקים עבור הפרויקט שלכם וצאו לדרך. בדקו שאתם רוכשים מוצרים איכותיים מבעל עסק המתמחה בכלי עבודה שונים ושיוכל להעניק לכם ייעוץ נכון לגבי השימוש בכלים השונים. זכרו, תמיד אפשר לחדש רהיט כל עוד הוא אינו שבור, רהיטים מחודשים הם פעמים רבות יפים הרבה יותר מרהיטים חדשים ובנוסף, הם נעשו מכל הלב.