דף הבית מאמרים מיגון אישי להגנת גוף האדם

מיגון אישי להגנת גוף האדם

ציוד מיגון אישי הוא הציוד החשוב ביותר כאשר מבצעים סוגים שונים של עבודות והן לא יכולות להתבצע ללא הציוד הממגן הנכון והראוי ללבישה. מי שאחראי על איכות הציוד הם מנהלי העבודה שמוכרחים להבטיח שהציוד אותו לובשים העובדים הוא ברמת מיגון מקסימלית.

מסיכת אבק נשמית
מסיכת אבק נשמית

ציוד מיגון אישי הוא הציוד החשוב ביותר כאשר מבצעים סוגים שונים של עבודות והן לא יכולות להתבצע ללא הציוד הממגן הנכון והראוי ללבישה. מי שאחראי על איכות הציוד הם מנהלי העבודה שמוכרחים להבטיח שהציוד אותו לובשים העובדים הוא ברמת מיגון מקסימלית. לא פעם קורות תאונות עבודה שהיו יכולות להימנע אם היו נוקטים בכל אמצעי הזהירות שיש לנקוט כולל לבישת ציוד מיגון אישי. ציוד מיגון אישי מתחלק לכל מיני סוגים שונים ומצוין היטב ובמדויק במסמך הנקרא "תקנות הבטיחות בעבודה" שהוא נוסח מעודכן וחתום על ידי שר העבודה והרווחה נכון לשנת 1997. במסמך מצוין מהן הדרישות של מישהו שעובד באופן עצמאי כמו עבור מישהו המעסיק עובדים במגוון עבודות שונות. במסמך מצוין בדיוק באיזה ציוד יש להשתמש ובאיזו איכות לכל סוגי העבודות הנמצאות בתנאים שונים ובעיסוק עם מכשירים העלולים לסכן חיי אדם. על מנת לרכוש ציוד איכותי ומתאים לדרישות המסמך, מומלץ לפנות לבעל מקצוע מומחה המציע מגוון של מוצרים איכותיים המתאימים לתעשיות שונות.

הגנה בתנאים שונים

ציוד מיגון אישי מיוצר עבור תעשיות וענפים רבים. כאשר עושים שימוש בציוד מיגון אישי שאינו איכותי, העובדים הלובשים את הציוד אינם באמת מוגנים ועלולים להיפגע, להיפצע ואף לסכן את חייהם. הנה כמה סוגים שונים של ציוד מיגון אישי המתאים לענפים שונים:

  • ציוד להגנת הראש: ציוד להגנת הראש יכלול קסדת מגן איכותית העומדת בתקנים הנכונים. עובדים ילבשו קסדת מגן כאשר הם עובדים בגובה רב, כאשר יש סכנה להיפגע מחפץ נופל, כאשר עובדים תחת משטח הנושא אנשים אחרים, בעבודות קידוח, גיזום ועוד.
  • ציוד להגנת מערכת השמיעה: כאשר עובדים בסביבת רעש חזק(שנקבע ומצוין בתקנות הבטיחות) על העובדים ללבוש מגני אוזניים, אטמי אוזניים או קסדות אקוסטיות מיוחדות.
  • הגנת פנים ועיניים: ציוד מיגון אישי מהסוג הזה מיועד עבור אנשים העובדים בסביבה בה העיניים יכולות להיפגע מחומרים שונים. סביבות כאלו כוללות עבודות ליטוש, השחזה, ריתוך, חריטה, ריסוס ועוד. בסביבות כאלה העובדים מוכרחים ללבוש משקפי מגן המתאימים לסיכונים מכניים או כימיים, משקפיים נגד קרינה, מסכות ריתוך ועוד.
  • הגנת דרכי הנשימה: סביבות הדורשות את הגנת מערכת הנשימה הן סביבות בהן עובדים באמצעות תנורים, מקומות העוסקים בגזים שונים, אבק, עשן או כל חומר רעיל אחר העלול להזיק למערכת הנשימה.
  • הגנת כפות הידיים: בציוד כזה משתמשים בסביבות בהן מזג האוויר הוא קיצוני כמו קור או חום, כאשר באים במגע עם חומרים מסוכנים או ציוד חד, עבודה עם מערכת החשמל, חומרים כימיים ועוד.

רכישת ציוד איכותי

מסמך תקנות הבטיחות הוא מפורט, מדויק ומכיל בתוכו את כל המידע הדרוש. יש עוד המון סוגים של ציוד מיגון אישי להגנת חלקים נוספים בגוף האדם. מנהל או בעלי עסק המעסיק עובדים בסביבות מסוכנות ואינו מספק להם את הציוד הדרוש והמתאים, בעצם שם אותם בסכנה. ציוד איכותי רוכשים אצל בעל מקצוע מומחה המציע מגוון ציוד מיגון אישי לענפים רבים.