דף הבית כל מה שרציתם לדעת על כפפות חד פעמיות

כל מה שרציתם לדעת על כפפות חד פעמיות

ין כמעט מי שאינו מכיר את אותם כפפות חד פעמיות, בין אם הן לבנות או כחולות, עם אבקה או בלי. כפפות חד פעמיות אלו כיום משמשות כאמצעי המיגון החד פעמי הנדרש ביותר בתחומים רבים. כפפות חד פעמיות נמצאות בשימוש במגזר הפרטי והעסקי כאחד.

כפפות חד פעמיות
כפפות חד פעמיות

אין כמעט מי שאינו מכיר את אותם כפפות חד פעמיות, בין אם הן לבנות או כחולות, עם אבקה או בלי. כפפות חד פעמיות אלו כיום משמשות כאמצעי המיגון החד פעמי הנדרש ביותר בתחומים רבים. כפפות חד פעמיות נמצאות בשימוש במגזר הפרטי והעסקי כאחד. אין בית שאינו מחזיק מארז כפפות חד פעמיות על אחת כמה וכמה לגבי עסקים, מפעלים, בתי חולים ועוד, השימוש נפוץ  ללא קשר באיזה ענף אתם עובדים, התעשייה, הרפואה, המזון או אפילו במוסך, כולם כאחד משתמשים בכפפות גומי חד פעמיות. קיימים 2 חומרים נפוצים לייצור כפפות הראשון הוא לטקס והשני הוא ניטריל. הלטקס הינו חומר טבעי ועל פי הסטטיסטיקות יש כ 15% מהאוכלוסיה שרגישים ללטקס ומפתחים אלרגיה, לעומת זאת הניטריל הינו חומר סינטטי לחלוטין ולכן אינו גורם לגירוי או אלרגיה. יש הבדל משמעותי בין כפפות המיועדות לענף התעשיה לבין אלו שבענף הרפואה ועל הבדלים אלו נסביר מיד.

כפפות חד פעמיות לענף הרפואה וכפפות חד פעמיות לענף התעשייה, כל ההבדלים

רגע לפני שאתם רוכשים כפפות חד פעמיות חשוב שתבדקו מה הייעוד שלהם, חשוב להכיר את ההבדל בין כפפות המיועדות לענף הרפואה לבין כפפות המיועדות לענף התעשיה.

שימוש רפואי – הכוונה היא לכל מי שזקוק לסטריליות בעבודתו כגון רופאים, פרמדיקים, חובשים, קוסמטיקאיות, מטפלים, מעסים, מקעקעים סניטרים וכדומה.

שימוש תעשייתי – כל מי שאינו זקוק לסטריליות ועדיין צריך לשמור על היגיינה כגון עובדי אחזקה, מוסכניקים, עובדי ניקיון, עובדים בתעשיית המזון והרשימה עוד ארוכה.

כל אחד מהקטגוריות נזקק לכפפות חד פעמיות אך ההגנה הנדרשת מהכפפות שונה בין אחד לשני למשל עובדי הרפואה חייבים להימנע ממצב בו הכפפות נקרעות בזמן עבודה או טיפול (על מנת להימנע ממגע עם חולים, דם, זיהומים וכדומה). לכפפות חד פעמיות יש יתרונות רבים המאפשרים לנו ליהנות מהגנה מושלמת.

יתרונות של כפפות חד פעמיות

כפי שציינו יש יתרונות רבים לשימוש בכפפות ניטריל החל מהעובדה שהן עשויות מחומר סינטטי שאינו מפתח אלרגי ועד לכך שניתן להשתמש בהם בתחומים רבים ומגוונים. מעבר לעובדה שהניטריל אינו מכיל לטקס ומכך נובע שאינו גורם לאלרגיות המוכרות מהלטקס ואין אבקה בכפפות אלו (ובכך אין נישאות באוויר של חלקיקים העלולים לגרום לאלרגיה) יש לכפפות חד פעמיות ניטריל עמידות כימית גבוהה דבר שמאפשר למשתמשים לגעת בחומרים שונים ללא חשש להעברתם אל עור הידיים וגורם חיכוך גבוהה המאפשר אחיזה טובה בין אם הכפפות רטובות או יבשות. חשוב מאוד לדעת אילו כפפות חד פעמיות אתם עומדים לרכוש על מנת שההתאמה לאופי השימוש תהיה מתאימה. לאחר ששאתם כבר יודעים אילו כפפות אתם צריכים מה שנותר לכם הוא לוודא שיש לכפפות שלכם תקן על מנת שתגנו על הידיים שלכם באמת ולא חלילה תיחספו לחומרים שיזיקו לכם.