דף הבית כללי הכל על אקדח סיכות חשמלי ועל אקדח סיכות פנאומטי

הכל על אקדח סיכות חשמלי ועל אקדח סיכות פנאומטי

הכל על אקדח סיכות חשמלי
ועל אקדח סיכות פנאומטי

בואו והכירו את החברה המובילה בישראל

לציוד ומוצרי נגרות

אקדח סיכות | אקדח מסמרים

עולמם של הנגרים ללא ספק השתנה פלאים עם המצאת כלים חשמליים ופנאומטים, אם בעבר הלא רחוק היו קודחים עם מקדחה ידנים או מבריגים עם מברג הרי שהים מברגה / מקדחה היא כלי בסיסי של כל נגב אפילו אם הוא חובב.

אולם מבין כל ההמצאות וכלי העבודה השונים ללא ספר המצאת אקדח סיכות / מסמרים היא אחת ההמצאות המשמעותיות שהפכו את חיי הנגרים ובמיוחד הרפדים  לקלים ופרודוקטיביים יותר.

לא עוד עשרות אם לא מאות מסמרונים לריפוד ספה או כורסה, אקדח סיכות עושה את העבודה מהר יותר, מדויק יותר וללא ספק בצורה איכותית יותר.

יש  מגוון אקדחי סיכות בעלי אופי וייעוד שונה אך כולם פועלים על עיקרון דומה שהוא החדרת סיכה / מסמר בעוצמה אל תוך העץ. 

אקדח סיכות פניאומטי
אקדח מסמרים

ככה תתאימו אקדח סיכות לשימוש שלכם

כפי שציינו יש לא מעט סוגים של אקדחי סיכות ומסמרים חלקן מיועדים לרפדים ואחרים לעבודות קצת יותר מסיביות של נגרים. עקרון הפעולה דומה בכל סוג של אקדח סיכות או מסמרים. ראשית נבין את עיקרון הפעולה של אקדח סיכות.

ניתן לחלק את אקדח סיכות ל 3 קבוצות עיקריות לפי אופן ההפעלה שלהם, מכני, חשמלי ופנאומטי. לרוב האקדחים מכניים וחשמליים בשימושם של בעלי מקצוע חובבניים ונותני שירות שצריכים להגיע אל בתי הלקוחות, לעומת זאת אקדחים פנאומטיים נמצאים בשימוש מקצועי ובבתי מלאכה ששם יש מדחס אוויר המשמש להפעלתם.

  • אקדח סיכות מכני – נקרא גם אקדח סיכות ידני, לרוב משמש להידוק ניירות אל לוחות עץ או שעם, האקדח הידני אינו מאפשר שימוש מקצועי וניתן לירות איתו סיכות מוגבלות באורכן, הוא מעין שדכן עם יותר כח. עיקרון הפעולה שלו הוא שיש קפיץ שאליו מחובר חלק שנקרא פטיש. הפטיש נלחץ כלפי מעלה תוך כדי לחיצה על ידית ההפעלה, הלחיצה יוצרת לחץ על הפטיש שבקצהו יש להב (מפרי את הסיכה מחברותיה בעת הירידה של הפטיש) אשר משתחרר בעוצמה כלפי מטה ודוחף בכוח את הסיכה. מכיוון שהכח הינו ביחס ישר לחוזק הקפיץ.
  • אקדח סיכות חשמלי – אקדח סיכות חשמלי מורכב ממנוע מסתובב המותח לאחור קפיץ חזק. כאשר נלחץ ההדק, והאקדח הלחץ נלחץ היטב אל החומר המהודק, הקפיץ משתחרר במכה ומניע קדימה פטיש עם מספיק כוח קינטי לדחיפת הסיכה או המסמר. היתרון הוא שניתן לבצע עבודות יותר מסיביות המחייבות יותר עוצמה , כמו כן אורך המסמרים און הסיכות יכול להיות גדול יותר בזכות עוצמה זו.
  • אקדח סיכות פנאומטי – סוגים אלה של אקדחי סיכות מונעים על ידי אוויר דחוס. כדי להשתמש באקדח סיכות מסוג זה, תזדקקו למדחס, אותו תחברו לאקדח הסיכות שלכם. האוויר הדחוס מהמדחס הוא זה שיניע את הפטיש אל הסיכות או המסמרים בקנה. לפני שהאוויר הדחוס משתחרר, יש מנגנון בטיחות המונע יריה לא מכוונת. אקדחי סיכות פנאומטיים משתמשים במנגנון שסתום ההדק להפעלה. השסתום חוסם את כניסת האוויר הדחוס לחלל האקדח. בנוסף לכך, אקדח הסיכות לא יורה אלא אם כן לוחצים את הבוכנה אל החומר שברצונכם להדק. משיכת ההדק משחררת את השסתום ומאפשרת לאוויר דחוס לזרום לחלל האקדח. בתוך תא זה נמצאת בוכנה נוספת והפטיש המחובר ללהב. לפני שהאוויר הדחוס יכול להגיע לפטיש, עליכם להצמיד את הבוכנה אל המשטח ברגע שאתם עושים זאת, האוויר הדחוס מרים את הבוכנה ופועל על הפטיש. האוויר הדחוס יוצר מספיק כוח בכדי להניע את הפטיש, לירות את המסמר דרך הקנה החוצה אל המשטח אותו אתם מהדקים. לפטיש מחובר להב. הלהב מפריד בין המסמר שנורה לסיכות האחרות על פס הסיכות / מסמרים כאשר הפטיש נלחת בכוח למטה. הלהב מוודא שרק מסמר אחד ישוגר עם עם כל יריה.

התאמת אקדח סיכות לצרכים

חשוב מאוד לבחור את כלי העבודה המתאים ביותר לכם, אם אתם מתכוונים לבצע עבודות קלות וקטנות כדאי שתבחרו באקדח חשמלי שאינו מחייב אתכם בתוספות כמו קומפרסור וכדומה,

לעומת זאת אם אתם מקצוענים או עתידים לעשות עבודות משולבות קחו בחשבון שאולי תרצו 2 סוגים שונים של אקדחי סיכות.

פנייה מהירה