דף הבית אקדח סיכות אוויר, כלי חובה בכל נגריה

אקדח סיכות אוויר, כלי חובה בכל נגריה

אחד המאפיינים של הנגריות כיום הוא ללא ספק יכולת הייצור שלהן, להבדיל משנים עברו שייצור ארון לקח שבועות או חודשים הרי שכיום עם הטכנולוגיה המתקדמת של חיתוך, ניסור, בנייה וצביעה נין תוך ימים ספורים לייצר ארונות, ספות ושאר רהיטים.

אקדח סיכות פניאומטי
אקדח סיכות פניאומטי

אחד המאפיינים של הנגריות כיום הוא ללא ספק יכולת הייצור שלהן, להבדיל משנים עברו שייצור ארון לקח שבועות או חודשים הרי שכיום עם הטכנולוגיה המתקדמת של חיתוך, ניסור, בנייה וצביעה נין תוך ימים ספורים לייצר ארונות, ספות ושאר רהיטים. ההתקדמות באה לידי ביטוי בכמה מישורים כאשר ללא ספק כלי העבודה הם בעלי תפקיד מרכזי בייצור מוצרי נגרות, והכוכבים שבהם הם ללא ספק כלי עבודה פנאומטיים וביניהם אקדח סיכות אוויר שבלעדיו היינו עד היום דופקים מסמרים לצורכי חיבור או ריפוד רהיטים. ללא ספק אקדח סיכות אוויר הינו כלי עבודה בסיסי לכל נגר, חובב או מקצוען. אקדח סיכות אוויר אינו מיועד רק לנגרים בעלי נגריות אלה כיום ניתן לראות כמעט אצל כל חובב מדחס אוויר ואקדח סיכות אוויר המחובר אליו.

 

כולם בונים, משפצים ומחדשים עם אקדח סיכות אוויר

תקופת הקורונה שינתה את חיינו לבלי היכר, רבים נשארים בבית או מחפשים משלח יד חדש. תקופה זו הביאה את אקדח סיכות אוויר להיות כלי נרכש ונדרש כמעט על ידי כולם. עבודות סנדטרטיות קיבלו תפנית באופן היישום שלהם על ידי שימוש באקדח זה. ללא ספק לאקדח סיכות אוויר יש יתרונות רבים בביצוע עבודות ביתיות על פני שימוש בפטיש ומסמר. יש מגוון גדול של סוגי אקדחים הנבדלים בינים בגודל, משקל והפונקציונאליות שלהם. אקדח שמיועד לנגרייה לרוב יהיה מסיבי ומקצועי יותר מאשר אקדח לשימוש חובבני וביתי. גם שיטת העבודה וסוג המסמרים / סיכות שונה מאקדח אחד לשני יש אקדחים המיועדים לסיכות בלבד ואחרים רק למסמרים. וסוג שלישי המשלב בין המסמרים לסיכות יחד. דווקא זה המשולב מאפשר חופש עבודה עם מגוון גדול יותר של אפשרויות. חשוב לבחור סיכות המתאימות לצורך שלנו על מנת שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר, סיכות או מסמרים קטנים מתאימים יותר לריפוד מאשר מסמרים גדולים המתאימים לחיבור לוחות ובנייה בכלל.

 

מה חשוב לבדוק לפני שקונים אקדח סיכות אוויר?

כאמור יש סוגים שונים של אקדחי סיכות הנבדלים ביניהם באופן וסוג השימוש. אולם בין אם אנחנו נגרים מקצועיים או חובבנים עלינו לבדוק איזה אקדח סיכות אוויר אנו רוכשים על מנת שהשימוש בו יתאים לצרכים שלנו. אם אנחנו נגרים מקצועיים ונקנה אקדח שאינו מתאים לנו הוא לא יעמוד בדרישות ובעומס וסביר שהוא יהרס דיי מהר לעומת זאת אם אנו חובבנים שמבצעים עבודות בית הרי שיספיק לנו לרכוש אקדח סיכות אוויר ממוצע. הרעיון המרכזי מאחורי בחירת הכלי המתאים הוא ללא ספק היקף העבודה אותה אנו מבצעים, ככל שאנו נבצע עבודות אינטנסיביות יותר כך נצטרך אקדח סיכות חזק ומאסיבי יותר. כמו כן חלק בלתי נפרד מאקדח האוויר הוא המדחס – קומפרסור. גם כאן חשוב לאבחן את היקף העבודה, ככל שאנו נצטרך יותר זמן עבודה ויותר עוצמה לטובת הפעלת האקדח כך הקומפרסור שלנו צריך להיות בעל מיכל קיבול גדול על מנת שיספק זמן עבודה ארוך (ללא צורך במילוי אוויר) ועוצמה שתבוא לידי ביטוי בכוח שהכלי שלנו יודע לעבוד בו.