דף הבית מאמרים אמצעי מיגון אישי שחייבים להיות אצל כל אחד, אפילו בבית שלכם

אמצעי מיגון אישי שחייבים להיות אצל כל אחד, אפילו בבית שלכם

נכון שלבעלי מקצוע יש אמצעי מיגון המותאמים לאופי עבודתם שהמטרה העיקרית היא לשמור על הריאות ועל הגוף אולם יחד עם זאת יש גם ציוד מיגון אישי שמומלץ להחזיק בבית על כל מקרה.

משקפי מגן
משקפי מגן

נכון שלבעלי מקצוע יש אמצעי מיגון המותאמים לאופי עבודתם שהמטרה העיקרית היא לשמור על הריאות ועל הגוף אולם יחד עם זאת יש גם ציוד מיגון אישי שמומלץ להחזיק בבית על כל מקרה. אחד מהנפוצים הם כפפות מגן, אין לדעת מתי תצטרכו אותם, יכול להיות שזכוכית תישבר ותצטרכו להרים אותה או שברים כל שהם, הכפפות יגנו על כפות הידיים ומנעו מכם פציעה, דבר נוסף הוא משקפי מגן, אף פעם לא נדע מתי נצטרך אותם אבל טוב שיהיו על מנת שנשמור על העיניים שלנו.

למה לכם לסבול? שמרו על עצמכם היום ותיהנו מחר

מי מאיתנו בעלי המקצוע והכוונה היא לא ליושבים במשרדים אלה לאלו שנמצאים בחוץ ועובדים עבודת כפיים, אותם הנגרים, אינסטלטורים, בנאים וכדומה, כל אלו ועוד חשופים יותר מכל אחד אחר לסכנות אמיתות, ממשיות שעלולות לסכן לנו את הבריאות ובמקרים קיצוניים את החיים! קחו לדוגמה את פחח הרכב, עיקר עבודתו היא לתקן את פח הרכב אולם יחד עם זאת משולבת בעבודתו פעולות ליטוש, שיוף, ריתוך וצביעה, כל אחד מהפעולות הללו ללא מיגון אישי מהוות בעיה רצינית, בזמן ריתוך חייבים משקפי מגן על מנת לשמור על העיניים מפני ניצוצות הריתוך, גם כפפות מגן הן חלק בלתי נפרד מעבודות הריתוך. בנוסף כאשר הפחח מלטש את הרכב הוא ללא ספק חייב מסיכות מגן נגד אבק על מנת למנוע מחלקיקי הצבע לחדור לריאות שלו, ומה נגיד על תהליך צביעת הרכב? חליפות מגן, פילטרים לצבע הם ציוד חובה על מנת לשמור עלינו מפגיעה. אם כן אנו מבינים כי ציוד מגן הינו מחייב על מנת שנוכל להימנע מפגיעות, חבלות ונזקי גוף.

בחירת מיגון אישי מחייבת ידע והבנה

בחירת מיגון אישי מחייבת ידע והבנה על מנת שבחירה שלכם תהיה נכונה ומוצדקת לסוג הפעילות שאתם מבצעים אבל יחד עם זאת יש גם חשיבות לאיכות האביזרים כי אביזר לא איכותי ללא ספק עלול לגרום יותר נזק מאשר תועלת. ניקח לדוגמה את מגיני הנשימה, אותם מסיכות מגן חייבות להיות איכותיות מכמה סיבות כאשר הראשונה היא שהמסיכה חייבת מצד אחד לסנן את את חלקיקי האבק אך יחד עם זאת לאפשר נשימה נוחה, אם נבחר במסיכת מגן לא איכותית או באיכות ירודה סביר להניח כי נפספס את המטרה והנזק הוא עלינו. כך גם לגבי כל אמצעי מיגון אחר בין אם הוא מיגון אישי או לי עזר בעבודה שלו, מה שחשוב לזכור כי אסור להקל ראש בשום אופן בכלח הנוגע להגנה על הבריאות ועל הגוף שלנו בזמן עבודה. בכל מקרה של בחירת ציוד ואביזרי מיגון כדאי להתייעץ על מנת שתבחרו נכונה בין אם אתם בעלי מקצוע או שאתם רוכשים לביתכם הפרטי. והכי חשוב שתשמרו על עצמכן מכל פגע.